Udostępnij Polski English English
  

DLA  AKTYWNYCH

Ze średnią temperaturą w ciągu roku na poziomie 22 stopni Celsjusza, Costa Blanca to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa na całym śródziemnomorskim wybrzeżu. W tym regionie mamy możliwość uprawiania tego sportu przez cały rok. Oprócz 15 okolicznych pól golfowych kryje się tu też sławny obiekt La Manga Golf Club, zaliczany do jednych z najładniejszych pól golfowych w Europie. Rozgrywano tu między innymi: Spanish Open, Spanish PGA Championships, Spanish Junior Championships, Ladies’ Spanish Open and Senior Spanish Open. Inne pola golfowe w okolicy to:
La Manga Golf Course - Costa Leisure golf transfers

  • Golf and Country Club La Marquesa
  • Club de Golf VillaMartin
  • Club de Golf Las Ramblas de Orihuela
  • Golf La Finca
  • Campo de Golf El Plantio
  • Golf and Spa Bonalba
  • La Serena Golf
  • La Torre Golf Resort
  • Mar Menor Golf Resort

Zatoka Mar Menor, licząca 170 km kw. i słynąca z przejrzystej i ciepłej nawet w zimie wody, łagodnych wiatrów i zacisznych zatoczek, przyciąga żeglarzy, narciarzy wodnych i windsurferów z całej Europy. To doskonałe miejsce do nauki, bo płycizny przy plażach ciągną się setki metrów wzdłuż brzegu.
Przyjeżdżają tu także amatorzy mocniejszych wrażeń. Kitesurferzy, niemal fruwający na spienionych falach otwartego morza na deskach ciągniętych przez unoszące się w górze żagle.

Są tu wspaniałe i niesamowite miejsca do nurkowania - Mazarrón oraz w Aguilas, gdzie znajdują się dwa obszary chronione Cabo Cope oraz Cuatro Calas.   Najlepsze warunki panują w Reserve de Cabo de Palos . Wśród wielu podwodnych gór tworzących długie pasmo znajduje się około 50 wraków z różnych epok, które spoczywają na różnych głębokościach, od 3,6 do 50 metrów.
W pobliżu podwodnej skały Baja de Fuero leży aż pięć zatopionych statków. Wśród nich włoski parowiec "El Sirio", który sto lat temu rozbił się o nią i zatonął z prawie pięcioma setkami ludzi. Była to jedna z największych katastrof morskich u brzegów hiszpańskich.
W muzeum Centro de Interpretacion de Cabo de Palos można oglądać m.in. wyciągnięte z wraku talerze i filiżanki. Największym sukcesem nurków było odkrycie w porcie Mazzaron, najstarszej miejscowości na wybrzeżu prowincji, dwóch fenickich łodzi sprzed około 2700 lat.
Bez trudu znajdziesz szkoły nurkowania, gdzie instruktorzy pomogą odkryć fascynujący podwodny świat. Wiele z miejsc oferuje PADI - międzynarodową metodę nauczania, która jest zabawna i bezpieczna.
Akweny te znane są z obfitości ryb i morskich stworów najrozmaitszych kształtów, barw i rozmiarów.

Flamingi - National Geographic PLZnajdziemy tu rezerwaty przyrody i obszary chronione z unikalną fauną i florą. Ujrzymy tu wielkie stada dostojnych flamingów zamieszkujących okoliczne słone jeziora.
Pomiędzy przylądkiem Cabo de Palos i wyspami Hormigas rozciąga się rezerwat morski, wielkim przeżyciem są odwiedziny parku regionalnego Salinas de San Pedro lub parku Calblanque.

Turyści mogą korzystać z licznych wypożyczalni sprzętu żeglarskiego (surfing, łodzie, rowery wodne, skutery itp.).
Można wybrać się stateczkiem na wycieczkę po Isla Perdiguera - jedną z pięciu wysepek położonych na Mar Menor.

Na cyklistów czekają kilometry tras rowerowych.


Amatorzy łowienia ryb będą usatysfakcjonowani bogactwem ryb tak w zatoce Mar Menor jak i w oceanie. Ze względu na doskonałe warunki występują tu m.in.: kałamarnice, wampirzyce, ośmiornice, dorady, Mugil cefal (Łoban), ryby z rodziny Epinephelinae, Mątwy oraz wiele innych rzadko spotykanych gatunków.
Dla amatorów narciarstwa w odległości 2,5 godz. jazdy samochodem z plaży przenosimy się w góry (Sierra Nevada) gdzie w środku lata możemy szusować na nartach oraz podziwiać cudowne zimowe pejzaże.
Trzeba to przeżyć samemu, do czego gorąco zapraszamy!